Katie Agnew ''Doskonała pomyłka''

14:01:00 donka reads 2 Komentarzy

Życie Sophii Beaumont-Brown nie jest łatwe. Dziewczyna swoim wyzywającym zachowaniem i skandalami naważyła sobie piwa, które ciężko jest przełknąć. Zła opinia i wygnanie z rodziny sprawia, że przestaje ona widzieć w swoim życiu jakikolwiek cel. Wszystko się odmienia, kiedy Sophia zaczyna otrzymywać lity od babci- jedynej osoby, która nigdy w nią nie zwątpiła. Kiedy zdobywa się na odwagę, aby przeczytać treść przesyłki zaczyna skrywać się w rodzinną historię. Tilli Beumont zdradza wnuczce przebieg swojego dzieciństwa, czasy wojenne, rodzinne tajemnice i opowiada o skarbie- naszyjniku z pereł.
Kiedy babcia Sophii znajduje się na łożu śmierci, prosi wnuczkę o jedno. "Znajdź moje perły". 


"Doskonała pomyłka" jest niewątpliwie jedną z lepszych książek po które miałam okazję sięgnąć ostatnimi czasy. Na brawa zasługuje nie tylko jej treść, ale również przepiękne wydanie. Delikatne i tajemnicze, zupełnie jak ta historia. 
Na ogół staram się nie porównywać do siebie autorów. Każdy z nich jest dla mnie inny i ma całkowicie odmienne pióro. Tutaj jednak wyczułam duże podobieństwo do historii Saraj Jio. Mieszanie teraźniejszości z przeszłością jest chyba znakiem rozpoznawczym tej autorki. Katie Agnew z tym zabiegiem również poradziła sobie brawurowo.  

Wraz z teraźniejszymi wydarzeniami, poznajemy historie wojenne z punktu widzenia brytyjskiej arystkoracji, amerykańskich żołnierzy i japońkich poławiaczek pereł. Główną bohaterką tej książki teoretycznie jest Sophia, ale autorka nie skupiła uwagi wyłącznie na niej. Każda z pojawiających się postaci ma swój niezapomniany charakter i jest ważna dla ogółu powieści. Tym samym w tej historii znajdujemy mnóstwo wątków miłosnych i historycznych. Cecha ta sprawa, że nie da się nudzić. 

W książce tej znalazły się wszystkie cechy dobrej powieści, które cenię sobie najbardziej. Połączenie czasów rzeczywistych z tajemniczą przeszłością, tchnienie życia we wszystkich bohaterów i refleksyjny sekret. Uwielbiam!


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca


Zobacz również:

2 komentarze:

 1. Ale super! Wątki historyczne <3 Ta okładka też zachęca swoją prostotą. Recenzja podobnie! Przeczytam na 100 %
  Zaczytanego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super :) Również zaczytanego tygodnia!

   Usuń

Popularne Posty