Jessica Khoury ''Zakazane życzenie''

18:57:00 donka reads 0 Komentarzy


Jessica Khoury daje nam możliwość ponownego wejścia w magiczny i tajemniczy świat dżinów. Świat ten jednak różni się nieco od tego, który zapamiętaliśmy jako dzieci w przygodach Alladyna. Mam wrażenie, że wraz z czytelnikami dorósł on i doświadczył mnóstwo bólu.

 Historia Zahry i Alladyna w "Zakazanym życzeniu" jest bowiem odzwierciedleniem realiów w piękny, bajkowy sposób. Ukazuje ludzkie słabości jakimi są zdrasa, zemsta, łatwowierność i chęć władzy. Wszystko zaczyna się w momencie kiedy Alladyn, złodziejaszek i syn rebeliantów odnajduje magiczną lampę. Zahra- dżin- po latach niewoli i samotności zostaje przywrócona do życia. Okazuje się jednak, że przez te pięćset lat jej nieobecności nic na świecie się nie zmieniło, a ludzie i dżiny nadal pozostają w stanie wojny.

Magiczne, cudowne i porywające pióro autorki nie pozwala nam wytchnąć ani przez chwilę. Pokazuje nam historię o prawdziwej sile, prawdziwym zakazanym życzeniu, którym jest po prostu wolność. Niewątpliwie lektura, która z początku wydawała mi się tylko "baśnią" zmusiała mnie do głębokich refleksji na temat ludzkiej egzystencji. Zmusiła do tego, aby usiąść i pomyśleć o wolności i miłości.

Baśń ta ukazuje trud wyboru przed którym nieustannie staje każdy z nas. Zahra musiała wybrać pomiędzy wolnością a uczuciem. Każdy z nas musi podejmować trudne decyzje. Postawa Zahry pomaga spojrzeć na całą sytuację z zupełnie innej perspektywy.
Bohaterowie są całkowicie świetnymi osobami. Człowiek i dżin pomimo dzielących ich różnic stają się sobie oddani i razem stawiają czoła całemu światu. Autorka naprawdę stworzyła kogoś absolutnie cudownego. Pomimo widocznych wad postaci nie sa się nie zapałać do nich sympatią.

Koniecznie sięgnij po tę pozycję!Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu SQN

Zobacz również:

0 komentarze:

Popularne Posty