Patryk Majzel ''Czarownica''

21:12:00 donka reads 0 Komentarzy


Dawno nie byłam tak skołowana na myśl o pisaniu recenzji. Nie lubię nie mieć do powiedzenia nic pozytywnego. Tak niestety jest tym razem. Kilka razy sprawdzałam czy "Czarownica" jest debiutem. To jest jakieś małe wytłumaczenie. Niestety jest to bardzo słaby "pierwszy raz" i mam wrażenie, że stało się to za szybko.  Patryk Majzel chociaż zapewne utalentowany porwał się na głęboką wodę i chciał napisać dobry .... kryminał? Nie potrafię dokładnie sprecyzować gatunku tej powieści, ale jeżeli miał to być thriller to nie wyszło.Strasznie irytowały mnie zbyt szczegółowe opisy wszystkiego. Każdej sytuacji, osoby i wydarzenia. Wyobraźcie sobie czytanie w kółko tekstu typu: Marek wsiada do samochodu. Przekręca kluczyk, zapina pasy, włącza światła, zwalnia ręczny, wrzuca jedynkę, powoli rusza, wrzuca dwójkę, dojeżdża do skrzyżowania, zatrzymuje się. Rozumiecie? Może przedstawiłam to już nad wyraz dobitnie ale właśnie tak czułam się czytając tę książkę. Co prawda po czasie umysł chyba zaczął to ignorować i po prostu nie zwracał uwagi ale nie zmienia to faktu, że opisy nużących, codziennych czynności mega się ciągnęły.

Motyw kryminalny totalnie nie intrygujący. Przewidywalne fakty i żadnych niespodzianek. Poza oczywistym wątkiem głównym, mało rozbudowana fabuła. Zarówno ta podstawowa, jak i wątki poboczne.

Bohaterowie totalnie bez koloru. Nie chciało się ich poznawać ani ingerować w ich życie. Nie potrafili oni wzbudzić jakichkolwiek uczuć, o dziwo nawet tych negatywnych. Byli po prostu nudni. To samo jeżeli chodzi o dialogi. Zawiewało prowizorką i wymianą "zbyt naturalną". Widać, że autor chciał przeprowadzać rozmowy zbyt realistycznie przez co czuć tą sztuczność i widać ogromny brak doświadczenia Patryka Majzela.

Dodatkowo zmieniająca się czcionka i literówki, które tylko bardziej pogrążały całą książkę.


Co postanowicie- przeczytać czy nie- pozostawiam do wyboru Wam. Możliwe, że jestem tak zawiedziona bo przed "Czarownicą" czytałam kilka świetnych książek.
Uważam jednak, że są pozycje bardziej wartościowe 😉😉


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Oficynka

Zobacz również:

0 komentarze:

Popularne Posty