Jolanta Kosowska ''W labiryncie obłędu''

15:44:00 donka reads 0 KomentarzyDo jakich granic może posunąć się nasz umysł? W co potrafi uwierzyć i jak na to zareaguje? " W labiryncie obłędu" to genialny thriller o sekretach kryjących się w naszej głowie. 
Poznajemy parę młodych ludzi. Ona malarka, on psychoterapeuta. Początkowo wszystko układa się świetnie.. do czasu!
Wojciech Krzewiński jest wyjątkowym lekarzem. Próbuje wyleczyć swoich pacjentów utożsamiając się z ich problemami. Zaczyna więc pić, ćpać, staje na krawędzi budynku aby poczuć strach samobójcy. Jego niekonwencjonalne metody terapii przysparzają mu mnóstwo zachwyconych pacjentów, jak i zgorzałych wrogów. W tym partnerkę Karolinę, która postanawia odejść.  

Postaci w książce są niesamowicie wykreowane. Rozmowy są tak rzeczywiste i pozbawione absurdów,a ich zachowania tak codzienne i najzwyczajniej w świecie ludzkie.
Losy Karoliny i Wojciecha krzyżują się ponownie około rok później, kiedy okazuje się, że to właśnie ona potrzebuje jego lekarskiej pomocy. Czy aby na pewno? Pojawia się mnóstwo pytań bez odpowiedzi, a najważniejszym z nich jest 'Czy Karolina jest chora?'
Autorka z łatwością wciela się w obie te postacie. Historia  opowiedziana jest z punktu widzenia Wojciecha, jednak mamy okazję przeczytać także fragmenty pamiętnika Karoliny, który jest cudowny i nieźle pobudza wyobraźnię. Każda z tych narracji jest perfekcyjna i wzbudza ogromne zainteresowanie. Głowni bohaterowie są od siebie bardzo różni i wnoszą do fabuły coś niesamowitego.  

Dodatkowo powieść rozgrywa się w pięknej Toskanii, którą widzę przed oczami w każdej sekundzie czytania powieści. Pani Jolanta ma ogromny talent do opisywania natury. Pierwszy raz od jakiegoś czasu dłuższe opisy mnie nie męczyły, a wręcz przeciwnie. W każdym słowie czuć ciepło i magiczny klimat Włoch. 

Thriller tajemniczy, wciągający, gorący i niesamowicie zaskakujący! Akcja trwa aż do ostatnich stron, a nawet i poza nimi, gdyż zakończenie daje nam wiele, wiele do myślenia. Jestem przekonana, że z radością ponownie przeczytam twórczość pani Jolanty. 

Za możliwość przeczytania dziękuję księgarni internetowej Pan Tomasz


Zobacz również:

0 komentarze:

Popularne Posty