Cecelia Ahern ''Pamiętnik z przyszłości''

19:25:00 donka reads 0 Komentarzy
Każdy z nas popełnia błędy. Są one nieustanną częścią naszego życia. Niejedni się na nich uczą, inni powtarzają je ponownie. Każdy z nas jednak, chociaż raz pomyślał, jak bardzo chciałby cofnąć czas i zmienić przebieg wydarzeń.Główna bohaterka książki, Tamara to rozkapryszona, bogata dziewucha. Mieszka w ogromnym domku na plaży, jeździ najnowszymi samochodami i ubiera się w najmodniejsze ciuchy. Wiecznie niezadowolona, obarcza rodziców o każde niepowodzenie. Jej życie zmienia się diametralnie, kiedy...  znajduje swojego ojca. Martwego.

Okazuje się, że jej tata miał ogromne długi przez co popełnił samobójstwo. Z powodu długów, Tamara z matką straciły dach nad głową i przeniosły się  na wieś do wujostwa.

Od samego początku bardzo, bardzo nienawidziłam Rosaleen. Wpadła ona na moją listę "najmniej lubianych bohaterów literackich". Ciotka Tamary ciągle knuła, zabraniała i trzymała wszystko w tajemnicy.
Dowiadujemy się tutaj o zawiłych losach rodzinnych. Dopiero kiedy dotarłam do końca książki, zrozumiałam o jak wielkie sprawy chodzi. Złamane serca, śmierć, porzucenie, ogromna zazdrość i przede wszystkim- tajemnice. W tej rodzinie wydaje się to być na porządku dziennym.

Ale co z tym cofaniem czasu?
Tamara pewnego dnia odnajduje pamiętnik. Kiedy zagląda do jego środka okazuje się być całkowicie pusty. Budząc się następnego ranka, otwiera go, żeby coś napisać i ! niespodzianka.
Dziennik jest wypełniony jednym wpisem. Z dnia jutrzejszego.

Tamara czyta co wydarzy się jutro, jakich słów używa, jakie czyny popełnia i jakie są tego konsekwencje.
Znając historię próbuje zmienić bieg wydarzeń.


Z okropnej dziewczyny Tamara staje się dojrzałą dziewczyną. Taką, która poznała prawdziwe życie, poznała uczucie straty ale i zysku.
Historia o tym jak jedno niefortunne wydarzenie może zmienić całe wasze życie. Ale czy na dobre?
O tym musicie dowiedzieć się już sami :)

Dodatkowo wieś wydaje się być cudownym miejscem. Nieco tajemniczym, ze starym zamczyskiem, drzewem z wyrytymi inicjałami i przerażającym cmentarzyskiem. Niby straszne, ale jednocześnie miejsce ciepłe i rodzinne.

                                                             Ocena: 9/10


A jeśli, jeśli, jeśli... jeśli wiedzielibyśmy jakie będzie nasze jutro, czy naprawilibyśmy je? Czy potrafilibyśmy to zrobić?  

Zobacz również:

0 komentarze:

Popularne Posty