Carla Stewart ''Tajemnica dziewczyny z kapeluszem''

11:07:00 donka reads 0 Komentarzy

"Tajemnica dziewczyny z kapeluszem" jako książka recenzencka.


Każdy z nas chciałby spełnić swoje marzenia. Niektórzy o nie walczą, inni oddają wodze losowi " i niech się dzieje wola nieba". Jak dużo jesteśmy w stanie poświęcić, żeby osiągnąć sukces? Jaka jest cena powodzenia?


Akcja powieści rozgrywa się w cudownych latach `20. Piękne suknie, ogromne kapelusze, gustowne fryzury, delikatne makijaże i Nowy Jork. Stolica jazzu, mody i prohibicji.

Fotografia przedstawia kobiety Nowego Jorku żyjące w latach `20. Akcja książki rozgrywa się właśnie w roku 1922.

Główna bohaterka książki "Tajemnica dziewczyny z kapeluszem" wyjeżdżając do Nowego Jorku ma zamiar spełnić swój "amerykański sen" i zostać cenioną projektantką kapeluszy. Pracuje w salonie Oscara Fieldsa na Manhattanie. Wiecznie pomiatana przez szefa, wyśmiewana za swoje pomysły dziewczyna zaczyna wątpić w swój ogromny talent. W osiągnięciu kariery nie pomaga jej także wada wymowy, przez którą traci pewność siebie.

Z dnia na dzień jednak, klienci zakochują się w pracach Nell, a jej kariera rusza z kopyta. Mnóstwo projektów i wyjazdów całkowicie pochłania czas dziewczyny. Pomimo ogromnej tęsknoty za bliskimi, Nell musi wybierać pomiędzy wspólnymi świętami a pracą.

Nell, wiecznie poganiana przez swojego szefa zaczyna zastanawiać się czy jest szczęśliwa. Jej prace  zachwycają, a kariera kwitnie. Czy to właśnie tego oczekiwała od życia?
Czy pochłonięta pracą nie przegapi w swoim życiu szansy na miłość?

Dodatkowo przeszłość Nell nawiedza ją w teraźniejszości. Okropna tajemnica, która ukształtowała jej osobowość i dawna miłość dla której jest w stanie poświęcić wszystko.
Przyznam szczerze, że uwielbiam tą bohaterkę, gdyż z pozoru nieśmiała, szara myszka pokazuje, że posiada długie pazury, których w ostateczności nie zawaha się użyć.

Nie będę zdradzać Wam jak daleko posunie się Nell, żeby sięgnąć swoich marzeń. Musicie dowiedzieć się tego sami.
Zdradzam jednak, że książkę czyta się jeden dzień, a myśli o niej 2 tygodnie. Skłania do refleksji i zadaje nam pytanie: "Co musisz zrobić, żeby być szczęśliwym?".


                                               Ocena: 9/10 

Nie ma zbyt wiele cza­su, by być szczęśli­wym. Dni prze­mijają szyb­ko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpi­suje­my marze­nia, a ja­kaś niewidzial­na ręka nam je przek­reśla. Nie ma­my wte­dy żad­ne­go wy­boru. Jeżeli nie jes­teśmy szczęśli­wi dziś, jak pot­ra­fimy być ni­mi jutro?  Phil Bosmans


Aby przygotować się do nadchodzącej pory roku, koniecznie odwiedź mój wcześniejszy post, w którym znajdziesz śliczne, jesienne zakładki do wydrukowania. Zakładki nr.5 ;)

Zobacz również:

0 komentarze:

Popularne Posty